Bloomington gets a big win over Stillwater Friday...
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Stillwater Red | Bloomington | 4-1 Bloomington |
Quarterfinal | Minnetonka Black | MVI-Roseville-St. Paul | 8-1 Minnetonka Black |
Quarterfinal | Edina Green | Stillwater Black | 8-0 Edina Green |
Quarterfinal | Forest Lake | Edina White | 2-0 Forest Lake |
Semifinal | Bloomington | Minnetonka Black | 9-0 Minnetonka Black |
Semifinal | Edina Green | Forest Lake | 2-0 Edina Green |
Championship | Minnetonka Black | Edina Green | 3-2 OT Edina Green |
Backdoor | Stillwater Red | Edina White | 5-4 Edina White |
The Leafbirds got off to a flying start Friday
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Andover | Hastings | 4-0 Andover |
Quarterfinal | Osseo-Maple Grove | Coon Rapids-Champlin Park | 6-2 Osseo-Maple Grove |
Quarterfinal | Rosemount | Elk River | 7-0 Rosemount |
Quarterfinal | Wayzata | Woodbury | 4-1 Woodbury |
Semifinal | Andover | Osseo-Maple Grove | 2-1 Andover |
Semifinal | Rosemount | Woodbury | 2-1 OT Woodbury |
Championship | Andover | Woodbury | 4-1 Andover |
Backdoor | Rosemount | Osseo-Maple Grove | 5-1 Rosemount |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Semifinal | Alexandria | North Wright County | 7-0 Alexandria |
Semifinal | Proctor-Hermantown | Moorhead | 4-3 Proctor-Hermantown |
Championship | Alexandria | Proctor-Hermantown | 3-2 OT Proctor-Hermantown |
Backdoor | Alexandria | Moorhead | 4-3 Alexandria |
Rosemount was golden Friday in Anoka
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Centennial-Spring Lake Park | Rosemount Navy | 3-0 Centennial-Spring Lake Park |
Quarterfinal | Owatonna | Eagan-Inver Grove Heights | 4-0 Owatonna |
Quarterfinal | Rosemount Gold | Northern Tier Stars | 4-2 Rosemount Gold |
Quarterfinal | Anoka-Rogers | Rochester White | 3-2 Anoka/Rogers |
Semifinal | Centennial-Spring Lake Park | Owatonna | 2-1 Owatonna |
Semifinal | Rosemount Gold | Anoka-Rogers | 7-1 Rosemont Gold |
Championship | Owatonna | Rosemount Gold | 2-1 OT4 Rosemount Gold |
Backdoor | Eagan-Inver Grove Heights | Centennial-Spring Lake Park | 3-2 OT Centennial-Spring Lake Park |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Delano | Edina | 2-1 Delano |
Quarterfinal | Eden Prairie | Minneapolis-Hopkins/Park | 9-3 Eden Prairie |
Quarterfinal | White Bear Lake | Prior Lake | 3-2 White Bear Lake |
Quarterfinal | Orono-Mound Westonka | Stillwater | 2-1 Orono-Mound Westonka |
Semifinal | Delano | Eden Prairie | 4-0 Eden Prairie |
Semifinal | White Bear Lake | Orono-Mound Westonka | 5-4 OT Orono-Mound Westonka |
Championship | Eden Prairie | Orono-Mound Westonka | 7-3 Eden Prairie |
Backdoor | Edina | Delano | 5-1 Edina |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Alexandria | Central Minnesota Riverblades | 9-1 Alexandria |
Quarterfinal | Grand Rapids-Greenway | North Wright County | 4-2 Grand Rapids-Greenway |
Quarterfinal | Duluth | Moorhead | 7-1 Moorhead |
Quarterfinal | Buffalo | Brainerd-Little Falls | 3-0 Buffalo |
Semifinal | Alexandria | Grand Rapids-Greenway | 2-0 Alexandria |
Semifinal | Moorhead | Buffalo | 3-0 Buffalo |
Championship | Alexandria | Buffalo | 3-2 OT Alexandria |
Backdoor | Grand Rapids-Greenway | Buffalo | 4-3 OT Grand Rapids-Greenway |
Callie Arthur scores one of her four goals for Edina on Friday night.
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Grand Rapids-Greenway | Andover | 6-0 Andover |
Quarterfinal | Duluth | Northern Tier Stars | 5-2 Duluth |
Quarterfinal | Coon Rapids-Champlin Park | Cloquet | 6-2 Coon Rapid/Champlin Park |
Quarterfinal | Proctor-Hermantown | Centennial-Spring Lake Park | 1-0 Proctor-Hermantown |
Semifinal | Andover | Duluth | 6-0 Andover |
Semifinal | Coon Rapids-Champlin Park | Proctor-Hermantown | 6-4 Coon Rapids-Champlin Park |
Championship | Andover | Coon Rapids-Champlin Park | 3-0 Andover |
Backdoor | Duluth | Coon Rapids-Champlin Park | 6-2 Coon Rapids-Champlin Park |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Stillwater | Woodbury | 3-1 Stillwater |
Quarterfinal | Osseo-Maple Grove | Cottage Grove | 6-0 Osseo-Maple Grove |
Quarterfinal | Rosemount | Orono-Westonka | 7-1 Rosemount |
Quarterfinal | Wayzata | Forest Lake | 9-1 Wayzata |
Semifinal | Stillwater | Osseo-Maple Grove | 4-3 Osseo-Maple Grove |
Semifinal | Rosemount | Wayzata | 5-2 Wayzata |
Championship | Osseo-Maple Grove | Wayzata | 3-2 Osseo-Maple Grove |
Backdoor | Stillwater | Wayzata | 4-1 Stillwater |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Minnetonka | Bloomington | 5-0 Minnetonka |
Quarterfinal | Rochester | Eden Prairie | 4-3 OT2 Rochester |
Quarterfinal | Mankato | Prior Lake | 5-4 OT Prior Lake |
Quarterfinal | Edina | Cannon River | 12-0 Edina |
Semifinal | Minnetonka | Rochester | 4-1 Minnetonka |
Semifinal | Prior Lake | Edina | 3-1 Edina |
Championship | Minnetonka | Edina | 3-1 Minnetonka |
Backdoor | Mankato | Edina | 3-0 Edina |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Bemidji | Moorhead | 7-1 Bemidji |
Quarterfinal | North Wright County | Alexandria | 4-3 OT Alexandria |
Quarterfinal | Fergus Falls | Buffalo | 5-1 Fergus Falls |
Quarterfinal | Central MN Riverblades | Roseau | 2-1 OT Roseau |
Semifinal | Bemidji | Alexandria | 7-0 Bemidji |
Semifinal | Fergus Falls | Roseau | 4-0 Fergus Falls |
Championship | Bemidji | Fergus Falls | 5-3 Bemidji |
Backdoor | Alexandria | Fergus Falls | 5-3 Fergus Falls |
Wayzata is off to the semifinals after a 9-1 win over Forest Lake on Friday.
Princeton BBL is off to the semis
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Princeton-Becker-Big Lake | Grand Rapids-Greenway | 5-0 Princeton-Becker-Big Lake |
Quarterfinal | Two Harbors | Rock Ridge | 3-0 Two Harbors |
Quarterfinal | Hibbing-Chisholm | Moose Lake | 3-2 Moose Lake |
Quarterfinal | Silver Bay | Elk River | 6-0 Silver Bay |
Semifinal | Princeton-Becker-Big Lake | Two Harbors | 5-3 Princeton-Becker-Big Lake |
Semifinal | Moose Lake | Silver Bay | 2-1 Moose Lake |
Championship | Princeton-Becker-Big Lake | Moose Lake | 3-2 Moose Lake |
Backdoor | Silver Bay | Princeton-Becker-Big Lake | 4-1 Silver Bay |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Mounds View-Irondale | Eagan-Inver Grove Heights | 3-2 Mounds View-Irondale |
Quarterfinal | Wayzata | Apple Valley-Burnsville-Eastview | 4-0 Wayzata |
Quarterfinal | Woodbury Black | Hopkins-Park | 8-0 Woodbury Black |
Quarterfinal | Orono-Mound Westonka | Roseville | 5-4 Orono-Mound Westonka |
Semifinal | Mounds View-Irondale | Wayzata | 3-0 Mounds View-Irondale |
Semifinal | Woodbury Black | Orono-Mound Westonka | 4-0 Woodbury Black |
Championship | Mounds View-Irondale | Woodbury Black | 2-1 Woodbury Black |
Backdoor | Apple Valley-Burnsville-Eastview | Mounds View-Irondale | 5-3 Apple Valley-Burnsville-Eastview |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Mankato Black | Edina Green | 2-1 Edina Green |
Quarterfinal | Luverne | Minnetonka Black | 6-1 Luverne |
Quarterfinal | Minnetonka Blue | Fairmont | 1-0 Minnetonka Blue |
Quarterfinal | Marshall | Cannon River Green | 4-0 Marshall |
Semifinal | Edina Green | Luverne | 5-1 Luverne |
Semifinal | Minnetonka Blue | Marshall | 3-0 Marshall |
Championship | Luverne | Marshall | 4-3 OT Marshall |
Backdoor | Minnetonka Blue | Luverne | 3-1 Luverne |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Crookston | Brainerd-Little Falls | 6-2 Crookston |
Quarterfinal | North Wright County Red | Moorhead | 5-2 NWC Red |
Quarterfinal | Alexandria | Buffalo | 4-1 Alexandria |
Quarterfinal | Central MN Riverblades | Roseau | 3-2 Central MN |
Semifinal | Crookston | North Wright County Red | 6-5 Crookston |
Semifinal | Alexandria | Central MN Riverblades | 6-0 Alexandria |
Championship | Crookston | Alexandria | 5-1 Alexandria |
Backdoor | Brainerd-Little Falls | Crookston | 2-0 Crookston |
Two Harbors is one step closer to state