Stella Hankinson, Edina Green
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Edina Green | Alexandria | 5-0 Edina Green |
Quarterfinal | Minnetonka Black | Woodbury | 2-1 Woodbury |
Quarterfinal | Andover | Edina White | 4-0 Andover |
Quarterfinal | Proctor-Hermantown | Rosemount | 7-1 Rosemount |
Semifinal | Edina Green | Woodbury | 2-1 (OT) Edina Green |
Semifinal | Andover | Rosemount | |
Consolation Championship | Minnetonka Black | Edina White | 6-1 Minnetonka Black |
Third Place | Woodbury | Rosemount | 4-2 Rosemount |
Championship | Edina Green | Andover | 4-1 Edina Green |
Maria Chlebecek, Woodbury
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Rosemount Gold | Grand Rapids-Greenway | 4-3 OT Grand Rapids-Greenway |
Quarterfinal | Owatonna | Orono-Mound Westonka | 3-0 Orono-Mound Westonka |
Quarterfinal | Eden Prairie | Centennial/Spring Lake Park | 4-1 Eden Prairie |
Quarterfinal | Alexandria | Edina | 4-3 Edina |
Semifinal | Grand Rapids-Greenway | Orono-Mound Westonka | 4-0 Grand Rapids-Greenway |
Semifinal | Eden Prairie | Edina | 4-1 Eden Prairie |
Consolation Championship | Rosemount Gold | Alexandria | 3-2 OT Rosemount Gold |
Third Place | Orono-Mound Westonka | Edina | 3-1 Orono-Mound Westonka |
Championship | Grand Rapids-Greenway | Eden Prairie | 3-2 (OT4) Eden Prairie |
2022 12A State champions, the Edina Hornets.
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Andover | Fergus Falls | 5-2 Andover |
Quarterfinal | Minnetonka | Stillwater | 4-1 Minnetonka |
Quarterfinal | Osseo-Maple Grove | Edina | 4-1 Edina |
Quarterfinal | Bemidji | Champlin Park-Coon Rapids | 7-3 Bemidji |
Semifinal | Andover | Minnetonka | 2-0 Minnetonka |
Semifinal | Edina | Bemidji | 4-3 (OT) Edina |
Consolation Championship | Stillwater | Osseo-Maple Grove | 2-1 OT Osseo-Maple Grove |
Third Place | Andover | Bemidji | 4-1 Andover |
Championship | Minnetonka | Edina | 3-1 Edina |
Game Type | Home | Away | Result |
---|---|---|---|
Quarterfinal | Moose Lake | Crookston | 2-1 OT Crookston |
Quarterfinal | Marshall | Apple Valley-Burnsville | 2-0 Apple Valley-Burnsville |
Quarterfinal | Woodbury Black | Luverne | 4-2 Luverne |
Quarterfinal | Alexandria | Silver Bay | 2-0 Alexandria |
Semifinal | Crookston | Apple Valley-Burnsville | 4-2 Apple Valley-Burnsville |
Semifinal | Luverne | Alexandria | 15-2 Luverne |
Consolation Championship | Marshall | Woodbury Black | 5-2 Woodbury Black |
Third Place | Crookston | Alexandria | 7-4 Alexandria |
Championship | Apple Valley-Burnsville | Luverne | 4-0 Luverne |