skip navigation

2024 North American Female Elite Showcase Info

Sunday Playoff Match-ups

Day Time Level Game Type Rink Home (LT) VS Away (DK)
Sunday 8:00 AM 2010 7th Place SR 1 Team NA NS Elite
Sunday 8:15 AM 2011 5th Place FOG S Western Selects Red Western Selects White
Sunday 8:30 AM 2011 Semifinal SR 4 Team MN Purple Team MN White
Sunday 8:30 AM 2011 Semifinal SR 6 MN Machine MAN All-Stars
Sunday 9:00 AM 2012 7th Place SR 2 Team NA WestCan
Sunday 9:00 AM 2013 3rd Place SR 3 Great Lakes Western Selects
Sunday 9:00 AM 2013 5th Place SR 5 ILL Selects BOS JR Bruins
Sunday 9:45 AM 2010 5th Place FOG S WestCan AB Western Selects
Sunday 10:00 AM U18 9th Place SR 1 MAN West Team NA
Sunday 10:00 AM 2013 7th Place SR 4 WestCan MAN All-Stars
Sunday 10:00 AM 2011 9th Place SR 6 WestCan ILL Selects
Sunday 10:30 AM 2012 3rd Place SR 2 Aurora JR Spartans Western Selects
Sunday 10:30 AM 2012 5th Place SR 3 Team MN Purple MN Machine
Sunday 10:30 AM 2013 Championship** SR 5 MN Machine Team MN
Sunday 11:30 AM 2012 Championship** SR 4 MAN All-Stars Team MN Black
Sunday 11:30 AM U18 7th Place SR 6 Western Selects Red PPH
Sunday 11:45 AM 2009 5th Place FOG S PPH ILL Selects
Sunday 12:00 PM U18 Championship SR 1 Toronto Pro Western Selects White
Sunday 12:00 PM 2010 3rd Place SR 2 UNRL MAN All-Stars
Sunday 12:00 PM 2011 7th Place SR 3 Team NA Great Lakes
Sunday 12:00 PM 2010 Championship** SR 5 Team SASK WestCan BC
Sunday 1:00 PM 2011 Championship** SR 4
Sunday 1:45 PM U18 3rd Place SR 1 WestCan MAN East
Sunday 2:00 PM 2009 3rd Place SR 2 SASK WestCan
Sunday 2:00 PM 2009 Championship** SR 5 MAN All-Stars Team MN
Sunday 2:30 PM U18 5th Place SR 4 MN Machine Team MN
**YHH Live Stream






    Click here to get to the state's best computerized rankings formula


    Click here to see Top-10 teams at all youth and high school teams in MN

    Minnesota Rankings

    2021 YHH Tourney Guide


    Click page to find tournaments by level and date for all events in Minnesota

    Most Viewed Recent YHH Articles